Seria Falcon

 

Falcon – na ścieżce kłamstw, tom I


Kiedy całe życie nagle się zmienia, a wszystko, co do tej pory znaliśmy, okazuje się być wielkim kłamstwem.

Byli niczym maszyny, marionetki spełniające rozkazy. Pozbawieni przeszłości. Bez rodzin, bez przyjaciół, bez tożsamości. Zabrano im wolną wolę, zakazano podejmowania własnych decyzji. Nie pozostawiono nawet imion – w zamian poczęstowano cyframi. Ich oczy były puste, a spojrzenia zimne jak lód. Bezwzględni, brutalni, nielitościwi. Wolni od wyrzutów sumienia, obdarci z emocji i uczuć.

W drodze do domu, Alex jest świadkiem makabrycznego zdarzenia. Widzi grupkę ludzi, których ciała płoną żywcem. Po ich środku stoi nieznajomy chłopak władający śmiercionośnym ogniem. Incydent jest tak potworny i niewytłumaczalny, że dziewczyna zastanawia się, czy nie są to halucynacje lub wytwór jej wybujałej wyobraźni.

Cała teoria szybko lega w gruzach, kiedy następnego dnia staje twarzą w twarz z tajemniczym chłopakiem.

 

 

 

Falcon – na rozstaju dróg, tom II

Po katastrofalnej w skutkach akcji ratunkowej Alex zostaje zamknięta w odizolowanym pomieszczeniu Głównej Kwatery. Dziewczyna nie wie, co stało się z towarzyszącą jej dwójką i resztą grupy. Obawia się, że zdrada Siedem przyniosła w rezultacie fatalne skutki i konsekwencje.

Nie widząc innego wyjścia, postanawia zawrzeć umowę z dowódcą Organizacji i pozostać w Kwaterze.

Co dziwne, nie wszystkie słowa ludzi Falconu brzmią jak szaleństwo. Ponadto, ich dowódca zdaje się mieć dobre, jego zdaniem uzasadnione, powody takiego, a nie innego postępowania. Kto tak naprawdę jest zły? Falcon? Czy osoby z nadnaturalnymi zdolnościami? Którą ze stron wybierze Alex? I jakie konsekwencje poniesie za sobą jej decyzja?

 

Falcon – na drodze do prawdy, tom III

Po wszystkim, co się stało, Alex nie jest już tą samą naiwną, przerażoną dziewczyną, co kiedyś. Stała się wojowniczką, której niestraszna nawet śmierć. Łącząc siły z Alphas, postanawia stawić czoła Organizacji Falcon

i zniszczyć ją raz na zawsze. Jednak osiągnięcie sukcesu nie będzie takie łatwe. Dziewczyna wraz ze swoimi przyjaciółmi znów musi zadecydować, komu może ufać.

Czy uda jej się odnieść zwycięstwo? Ilu bliskich jej sercu osób musi jeszcze zginąć? Czy w obliczu nadchodzącej wojny zachowa resztki duszy?

Recenzje serii Falcon

Fantastyka na luzie

Falcon się wchłania. Falcon pochłania. To książka, którą się czyta i się nią żyje. Wchodzi w czytelnika i siedzi, nie daje się odłożyć, a jak trzeba to ta czynność boli. Więcej tak dobrych pozycji, proszę! Tak wyważonych, przemyślanych i zwyczajnie idealnych do pochłonięcia.

Moon Child Witch

Daj się ponieść wyobraźni i wejdź do świata, w którym rządzi Falcon. Mając ludzką broń zaprogramowaną na każdy twój rozkaz i bez uczuć nic nie jest w stanie ich powstrzymać! Ale co jeśli niektóre z nich mają uczucia i postanowią się zbuntować? Polecam.

Czytaninka

Falcon to historia z tych, która już po pierwszej stronie wciąga i nie pozwala się od siebie oderwać. Nietuzinkowi bohaterowie, świetne dialogi oraz interesująca fabuła sprawiają, że wasz czas poświęcony na czytanie tej powieści nie okaże się zmarnowany. Polecam z całego serca.

Alex

Jej rodzice zostali zamordowani, a sprawców nigdy nie wykryto. Żeby utrzymać dom, rezygnuje ze studiów i pracuje jako kelnerka.

Trzy

Żołnierz Falconu z  Sekcji Drugiej. Włada telekinezą. Większość życia spędził w lochach Organizacji, odizolowany od reszty.

Jeden

Żołnierz Falconu z Sekcji Drugiej. Ulubieniec dowódcy Organizacji. Włada ogniem. Nie pamięta niczego ze swojej przeszłości.

Adam

Syn Monic Collins. Włada elektrokineza.

Siedem

Żołnierz Falconu, przyporządkowana do Sekcji Drugiej. Jest Opiekunem Trzy.

Dwa

Żołnierz Falconu, przyporządkowana do Sekcji Pierwszej. Swoim dotykiem przyspiesza gojenie się ran. Jest Bronią Cztery.

Jack Winter

Dowódca Falconu. Budzi respekt u swoich podwładnych i żołnierzy. Nie toleruje sprzeciwu i niesubordynacji.

Cztery

Żołnierz Falconu, przyporządkowany do Sekcji Pierwszej. Jest Opiekunem Dwa.